Jak przeżyć pierwszy dzień w nowej pracy?

Poszukiwanie nowej pracy to często wielomiesięczny proces. Wysyłanie aplikacji, chodzenie na rozmowy kwalifikacyjne, negocjacje wynagrodzenia – to wszystko zabiera mnóstwo czasu. Jednak w końcu udaje się znaleźć świetną pracę. Pierwszy dzień to zawsze spory stres i wyzwanie. Jest jednak kilka sposobów, dzięki którym pierwszy dzień w nowej pracy minie bezproblemowo.

Bądź przygotowany już dzień wcześniej!

Dzień przed rozpoczęciem pracy warto zadbać o kilka szczegółów, które pozwolą na bezproblemowy poranek. Wybierz ubrania, w których pójdziesz do pracy. Wyprasuj je, wypastuj buty. Spakuj torebkę lub plecak. Warto też wcześniej przygotować drugie śniadanie i przekąski, które weźmiesz ze sobą do pracy.

Sprawdź ile dokładnie czasu zajmuje dotarcie do nowego pracodawcy. Jedziesz samochodem? Pomyśl o potencjalnych korkach. Pojedziesz komunikacją miejską lub rowerem? Przeanalizuj trasę, aby wybrać tę najkorzystniejszą. To niby takie drobne sprawy, ale potrafią wprowadzić panikę od samego rana. Bądź przygotowany, a tego unikniesz! Nikt nie chce spóźnić się do pracy pierwszego dnia!

Dokładnie poznaj swoją nową firmę

Przed pierwszym dniem w pracy warto też “odrobić pracę domową” i dowiedzieć się jak najwięcej o Twojej nowej firmie. Przejrzyj dokładnie stronę internetową, wszelkie publikacje, a nawet profile w mediach społecznościowych. Im więcej się dowiesz, tym większa szansa, że nic cię nie zaskoczy!

Uśmiechnij się i pytaj!

Pierwszy dzień w pracy to ogromny stres, ale postaraj się rozluźnić. Najlepszą metodą jest uśmiech i pozytywne nastawienie. Spróbuj zapamiętać jak najwięcej imion nowych współpracowników. Graj fair i nie zaczynaj pracy z uprzedzeniami. Co najważniejsze – nie bój się pytać! Jak nowy pracownik masz prawo do zadawania pytań! Dzięki temu szybciej poznasz zasady panujące w firmie i opanujesz potrzebne umiejętności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *