Groomer, czyli psi fryzjer

Najlepsza praca to taka, w której robimy to, co kochamy. Wówczas żaden poniedziałek jest nam nie straszny, każdego ranka wstajemy z łóżka pełni wigoru i entuzjazmu. Młodzi ludzie zastanawiający się nad swoją przyszłą karierą powinni ją uzależnić od odpowiedzi na pytanie, co sprawia im największą przyjemność. Ale na zmiany nigdy nie jest za późno – jeżeli męczysz się przez lata przy urzędniczym biurku a po kryjomu oglądasz filmy ze zwierzętami, to może czas na zmiany. Wielbiciele psów, kotów i innych domowych pupili mogą połączyć przyjemne z pożytecznym, wybierając jeden z zawodów idealnych dla miłośników zwierząt. Najoczywistszym z nich jest weterynarz, ale zostanie nim wymaga ukończenia niełatwych studiów, więc to oferta głównie dla młodych osób. Łatwiej zostać technikiem weterynarii, co również pozwala pracować w przychodni dla zwierząt. Dużo łatwiej zostać groomerem, czyli psim fryzjerem. Nawet w niewielkich miasteczkach ten fachowiec ma pełne ręce roboty i nie narzeka na brak klientów. To zawód dla osób kochających psy i posiadających zdolności manualne oraz zmysł artystyczny. Coraz częściej poszukiwani są także tak zwani petsitterzy, czyli inaczej mówiąc, nianie, opiekunowie do psów.

Groomer powinien nie tylko zdobyć wiedzę dotyczącą strzyżenia i modelowania, ale też wiedzieć, jak obcinać pazury czy dbać o uzębienie i uszy psa.

To zajęcie raczej dorywcze – idealne dla uczniów, studentów lub gospodyń domowych. Zajęcie to może polegać na wyprowadzaniu psów na spacer, podczas gdy ich właściciel jest w pracy lub przyjęcie ich pod swój dach i opieka nad nimi na czas pobytu właściciela na urlopie. Osoby, którym leży na sercu los zwierząt mogą szukać zatrudnienia w schroniskach – te miejsca ciągle pozostawiają wiele do życzenia i każda para rąk, chcąca poprawić los bezpańskich zwierząt jest na wagę złota. Praca dla miłośników zwierząt czeka na nich również w takich miejscach, jak sklep czy ogród zoologiczny. Można też zostać psim trenerem, psychologiem albo prowadzić dogoterapię. Podjęcie pracy ze zwierzętami powinno być jednak głęboko przemyślane – to istoty, które czują i trzeba liczyć się z ich emocjami, a na pewno okażą nam wdzięczność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *